Výsledné bilanční přehledy
Výsledné bilanční přehledy spojují do vzájemného vztahu výše uvedené kategorie. Tyto kategori lze rozdělit na vstupní, stavové a výstupní, kdy stav na začátku období představovaný stavem na konci minulého období spolu s přírůstky a s odečtem výstupů by měli dát stav na konci sledovaného období.
Mezi přírůsky počítáme nově zapsané, které značíme BA. K přírůstkům je třeba započíst i absolventy pokračující ve studiu (Hs). Tito absolventi sice ukončili studium, ale pokračují dále.
Do úbytků řadíme absolventy (H) a neúspěšné ukončení studií (P). Případné pokračování absolventů ve studiu je ošetřeno v přírůstcích, pokračování neúspěšných logicky nemá smysl, to by nebyli neúspěšní. Dále je třeba do úbytků započíst i navrácené z přerušení (BAp). Tito jsou totiž zahrnuti v nově zapsaných, ale protože před tímto novým zahájením jsou již ve stavu jako přerušení, je třeba tyto návraty zpětně odečíst.
Počáteční a koncový stav je dán počty studujících studentů (D) a studentů, kteří mají všecha svá studia přerušena (F), a to vždy ke konci předchozího a daného období.
Mezi těmito kategoriemi by měl platit následijící vztah:
Drok-1 + Frok-1 + BArok - BAprok - Hrok + Hsrok - Prok = Drok + Frok
Proč tato rovnice ve skutečnosti neplatí je uvedeno v kapitole zabívající se nesrovnalostmi v bilančních přehledech.